Nog een Sinterklaas recept! Yes, ik vind het geweldig dat de feestmaand is begonnen. Dat betekent dat ik al mijn feestdagen-inspiratie eindelijk met je kan delen. Vandaag heb ik een heerlijk en makkelijk toetje voor je: speculaas tiramisu. Ik hou echt van tiramisu, maar laten we eerlijk zijn, het kan een flinke hap zijn na een uitgebreid diner. Daarom geef ik deze klassieker een lichtere twist met Griekse yoghurt in plaats van mascarpone. Deze lichte tiramisu is heerlijk fris, en met de speculaas en mandarijntjes is hij ook nog eens perfect voor Sinterklaas. Al zou hij met Kerst ook prima op tafel kunnen verschijnen!
Speculaas tiramisu
De traditionele tiramisu is natuurlijk heerlijk, maar best zwaar. Voor deze speculaas tiramisu gebruik ik Griekse yoghurt en slagroom in plaats van mascarpone, waardoor hij een stuk lichter wordt. Het frisse van de yoghurt combineert perfect met de kruidige speculaas en het zoete van de mandarijntjes. Door een beetje poedersuiker toe te voegen aan de yoghurt, krijgt het dessert precies de juiste balans tussen zoet en fris. Deze tiramisu zonder mascarpone is een luchtig en feestelijk nagerecht waar je altijd nog een plekje voor hebt.
Hoewel dit nagerecht perfect past bij de Sinterklaasperiode, kan deze speculaas tiramisu ook prima als winter dessert op je kersttafel schitteren. De combinatie van speculaas en mandarijn geeft een echte wintersmaak die bij elke feestdag past. En doordat het dessert niet te zwaar is, is het een ideale afsluiter van een uitgebreid feestmenu. Daarnaast is het zo makkelijk te maken dat je er niet uren voor in de keuken hoeft te staan.
Tiramisu met speculaas
Wat deze tiramisu met speculaas en mandarijn zo bijzonder maakt, is de toevoeging van fruit. De mandarijntjes geven een frisse, fruitige toets aan het gerecht en zorgen voor een verrassend contrast met de kruidige speculaas. Het is een ideale keuze als je op zoek bent naar een tiramisu met fruit die net even anders is dan de traditionele variant. Bovendien maakt het fruit dit dessert extra kleurrijk en feestelijk.
Het fijne aan dit speculaas tiramisu recept is dat het super makkelijk te maken is. Je hebt maar vijf ingrediënten nodig: Griekse yoghurt, slagroom, poedersuiker, speculaasjes en mandarijntjes. Laagjes van speculaas en het romige yoghurt-slagroommengsel wisselen elkaar af, met daartussen stukjes mandarijn. Eindig met een laagje van de room en kruimels van speculaasjes voor een mooie afwerking. Laat de tiramisu opstijven in de koelkast, en je feestelijke toetje is klaar!
Meer tiramisu recepten:
Ook zo’n fan van tiramisu recepten? Ik heb er inmiddels al heel wat variaties op gemaakt… ben je op zoek naar meer inspiratie, ga dan eens aan de slag met een van de volgende gerechten:
- Tiramisu met zomerfruit
- Tiramisu met aardbeien en prosecco
- Tiramisu met stoofperen en chocola
- Tiramisu met limoncello

Nodig
- Keukenmachine (of handmixer)
- 4 kleine glaasjes
Ingrediënten
- 250 ml Griekse yoghurt
- 250 ml slagroom
- 1 el poedersuiker
- 12 speculaasjes
- 2 mandarijntjes
Bereiden
- Doe de slagroom met 1 el poedersuiker in de mengkom van de keukenmachine. Klop de slagroom stijf met de garde van de keukenmachine, of gebruik een handmixer als je geen keukenmachine hebt.
- Zorg ervoor dat de slagroom goed stevig is en voeg dan de yoghurt toe. Spatel deze eerst door de slagroom heen en gebruik dan de garde of mixer nog een keer om alles flink op te kloppen. Zet het yoghurt slagroom mengsel even 30 minuten in de koelkast om verder op te stijven.
- Verkruimel de speculaasjes. Ga uit van 3 speculaasjes per glaasje. Bestrooi de bodem van de glaasjes met een laag speculaaskruimels. Schep dan wat van de yoghurt met slagroom over de speculaas en maak een nieuwe laag met speculaaskruimels. Maak de yoghurt tiramisu met speculaas af door nog een laag yoghurt-slagroom toe te voegen. En daarna de laatste speculaaskruimels te verdelen over de glaasjes.
- Pel de mandarijntjes en haal de witte velletjes er vanaf. Verdeel de partjes mandarijn over de tiramisu en geniet ervan!
Merknamen in de ingrediëntenlijst kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn.
Lees meer: disclaimerVolg jij mij al op Pinterest? Ik verzamel daar de lekkerste food foto’s die ik voorbij zie komen en natuurlijk vind je daar ook alle MYF gerechten. Wil je dit recept op Pinterest opslaan, dan kun je de foto hieronder pinnen. Zo kun je de recepten altijd terugvinden!
Ga jij aan de slag met dit recept voor speculaas tiramisu? Dan vind ik het leuk als je dit deelt op social media! Gebruik dan de #mindyourfeednl of tag mij (@MindYourFeedNL) in jouw bericht!
Wil je mijn recepten in je mailbox ontvangen? Schrijf je dan in voor de nieuwsbrief.
1 reactie
Super lekker lijkt me <3. En wat een slim idee om mascarpone te vervangen met yoghurt! Ik zit altijd na drie happen tiramisu al vol, maar dat zal met yoghurt wel anders zijn. Yum!